Giriş Yap
Tüm dersler

Konservatuvara Hazırlık

Detaylar

Uzman
90 dk.
1 kişiye kadar
Bu ders Türkçe sunulmaktadır
Bilgisayar, telefon, tablet ile derse katılın
Stüdyo'da derse katılın

Konservatuvarın Modern Dans, Çağdaş Dans bölümlerine hazırlık derslerimiz, o yılın sınav giriş müfredatına uygun olarak; yürütülen bir programdır.

- Teknik
- Doğaçlama
- Özel Koreografi üretimi
- Danışmanlık

içeriklerini kapsar

Bir dansçı olarak beden ve zihin bütünlüğü içinde bedeninizi ve hayatınızı dengelemeye yönelik dersleri içerir.
(BMC= Body-mind catering) Beden - Zihin merkezleme yöntemiyle düzenli bir çağdaş dans teknik dersini bölümlerine ayırarak öğrenmeyi deneyimlersiniz.

Bartanieff Release, José Limón, Skinner Release, Counter Teknik ve Gaga çağdaş dans tekniklerinden faydalanılarak oluşturulmuş dersler üç bölümden oluşur: Teknik, doğaçlama, gevşeme.

Neler öğreneceksiniz

1.Teknik:

Nefes ve esneme hareketleri, Bartenieff Release ısınmaları ile başlayan derslerin teknik bölümünün yerde ve ayakta kombinasyonlarla gelişen bir akışı vardır. Anatomi ve fizik kanunlarına göre vücudumuza verdiğimiz yönler ve yönergeler sayesinde bedenimizi daha dengeli bir şekilde kullanabildiğinizi görürsünüz. Performansınız sırasında potansiyel enerjinizin yönlerini daha farkına vararak hareket etmeye başlarsınız.
Nasıl daha dinamik, hafif, ekonomik ve rahat hareket ettiğinizi görürsünüz.

Yerde Isınmalar: Body roll, Roll-down-up, body-half, x-rolls.
Ayakta ısınmalar: Plié, tandu, jette, glisse, röleve, jump’lar.
Kombinasyonlar: Yerde ve ayakta yapılan kombinasyonların birbirine bağlanması ile akışkan bir serileme yapmayı öğrenirsiniz.

2.Doğaçlama:

Bu bölüm sizin yaratıcılığınızı ortaya çıkaran bir yapıya sahiptir. Yapılandırılmış doğaçlamalarla mekansal olarak var olmayı deneyimlersiniz.

Derslerimiz esnasında o günkü temamız ile ilgili görevler verilir. Bu bölüm kendi hareket kombinasyonlarınızı oluşturabileceğiniz yönergeler ve doğaçlamalardan oluşur.

Gevşeme: Derslerimiz yoga esnemeleri ile rahatlama ve meditasyon ile bütünsel bir şekilde tamamlanır.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Su
Rahat kıyafetler
2,5*2,5 metre karelik boş mekan
Kaymayan Çoraplar

Bu dersin yaklaşan etkinlikleri


Warning: Undefined variable $post in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Haziran 2023

Etkinlik yok

cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X