Giriş Yap
Tüm dersler

Modern Dans

Detaylar

Orta
60 dk.
4 kişiye kadar
Bu ders Türkçe sunulmaktadır
Bilgisayar, telefon, tablet ile derse katılın
Stüdyo'da derse katılın

Modern Dans dönemsel olarak Bale’den sonra 20. yüzyılın başlarında gelişmiştir.
Modern Dans’ta baledeki gibi bir öykü anlatma gerekliliği yoktur, dans, salt estetik veya dışavurumcu öğelerden oluşmuş olabilir.
Balenin point ayakkabıları bir kenara bırakılmıştır, halen bale pozisyonlarından faydalanılarak üretilmiş hareket çalışmaları anatomik açıdan fiziksel kapasitenizi arttırmaya yöneliktir.

Martha Graham, Cunningham, Laban Notasyon hareket analizi çalışmaları modern dansın temellerini oluşturur.

Neler öğreneceksiniz

Cunningham, Laban, Alexander Teknik, Counter Teknik, modern dans tekniklerinden faydalanılarak oluşturulmuş dersler iki bölümden oluşur: teknik ve doğaçlama koreografi çalışmaları.

Modern Dansın teknik bölümünün yerde ve ayakta kombinasyonlarla gelişen bir akışı vardır. Performansınız sırasında potansiyel enerjinizin yönlerini daha farkına vararak hareket etmeye başlarsınız. Nasıl daha dinamik, hafif, ekonomik ve rahat hareket ettiğinizi görürsünüz.

Hareket ederken hareketin, fizik yasalarından ödünç aldığı Laban Hareket kurallarını uygulayarak ne kadar farklı kalite ve şekillerde ifade edilebileceğini keşfedersiniz. Hızlı- yavaş, akışkan – durağan, kesik kesik- ritmik, vb. her hareket kalitesinin dilini keşfetmek ve kendi hareket dilimizi yaratmak yolunda adımlar atmaktır. Pratiklerimiz, bedenimin taşıdığı potansiyel hareket kapasitesi ve yaratıcılık eyleminin başlatıcısı olan zihnimin bir bütünlük içinde çalıştığının fark edildiği farkındalık çalışmaları ile başlar.

Doğaçlamalar ve ritimli akışlar ile devam eder. Yaratma eylemi, esas olarak herhangi bir yazının ilk izi olan doğaçlama yoluyla ortaya çıkarılır.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Su Matarası
Rahat Kıyafetler
Kaymayan Çoraplar

Bu dersin yaklaşan etkinlikleri


Warning: Undefined variable $post in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Haziran 2023

Etkinlik yok

cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X