Giriş Yap
Tüm dersler

Oyun ve Dans

Detaylar

Başlangıç
60 dk.
8 kişiye kadar
Bu ders Türkçe sunulmaktadır
Bilgisayar, telefon, tablet ile derse katılın
Stüdyo'da derse katılın

Oyun ve Dans Bahçesi

(+4-6 yaş) Çocuklar için tasarlanmış Oyun ve Dans atölyesi, Waldorf yöntemiyle dans ve doğa ile birlikte bedenimi ve çevremi tanıyorum bilinciyle bahçe ortamında tasarlanmış bir atölye çalışmasıdır.

Çocuklar, hareket ve mim ustası Jacques Lecoq’un fiziksel tiyatro pedagojisi doğaçlama temellerinden ve Waldorf pedagojisindeki gerçek hayattan deneyimleri duyularla iletişimi değerleri ön planda tutan alıştırmalar ile kendini ifade etmeyi, arkadaşları arasında var olmayı deneyimlerken hikayeleştirme yöntemiyle hareket eder ve oyuna katılırlar.

- Atölyenin Hedefi; dans ile oyun arasında yaratıcı bir yolculuğa çıkmaktır. Oyun ve Dans; çocukların kendi ritimlerini keşfettikleri, müzik eşliğinde dans ederek hareketle, grup enerjisiyle eğlendikleri, anatomik yapılarını fark ettikleri bir çalışmadır.
- Pedagojik açıdan bireyin kişilik ve beden gelişimini hedefleyen yaratıcı dans, sosyal iletişimin sözcükler olmaksızın en güçlü biçimde kurulmasında ve özgüven gelişiminde, anlık çözümler üretilmesinde, yaratıcı bireyler yetiştirilmesinde büyük bir öneme sahiptir.

Neler öğreneceksiniz

Çocuklar için Oyun ve Dans. Yaş grubu: ( +4-6)
Çocuklar hareket etmenin temel prensiplerini edinirler.

Çocuklar, hayal güçleriyle ürettikleri mekanlarda hareket ederken dans etmeye başlarlar
Eğitmenin yönergeleri sayesinde çocuklar oyun alanının eğlenceli dinamiklerini birlikte yaratırlar.
“Nehrin karşı kıyısına geçmek için, nehir üzerindeki taşlardan atlayıp zıplamak gerekebilir ya da bir timsahın çenesine basarak sakince diğer kıyıya ulaşmak.”
Bu Oyun ve Dans dersi bedenim ile bir “Olma” atölyesidir, veya hayallerimin gerçek olduğu bir dünyada dans ediyorum atölyesi.

 

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Patik, Kaymayan Çoraplar
Su matarası
Çocuk Yaş grubu: ( +4-6)

Bu dersin yaklaşan etkinlikleri


Warning: Undefined variable $post in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Haziran 2023

Etkinlik yok

cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X