Giriş Yap
Tüm dersler

Yogilates

Detaylar

Başlangıç
60 dk.
28 kişiye kadar
Bu ders Türkçe sunulmaktadır
Bilgisayar, telefon, tablet ile derse katılın
Stüdyo'da derse katılın

Yogilates® Yoga ve Pilates’in en elzem yönlerini alır ve bunları dengeli bir egzersiz sistemine entegre eder. Nefes ve kök güç hakkında rafine bir farkındalık içeren Yogilates vücut için fonksiyonel güç oluşturan bir eğitim üzerine odaklanır.

Yenilikçidir, aynı zamanda geleneğe de dayanır, yaralanmalardan kurtulmak, kas gelişimindeki dengesizlikleri düzeltmek, yeni beceriler kazanmak ve gelişmiş performans için eğitim almak isteyen herkes için kendi kendine pratikte bir evrimi temsil eder. Beden, zihin ve ruh birliğine inanır!

* Yogilates® tekniğinin yaratıcısı Jonathan Urla’dır. 2011 yılında İstanbul’da verdiği eğitim sayesinde Gonca da kendisi tarafından sertifikalandırılmıştır.

Neler öğreneceksiniz

Yogada kullanılan nefes tekniklerine ilave olarak tekrar yapılan hareketlerde pilates nefes tekniği hareketlere eklenir.

Meditasyon ve farkındalık çalışmaları ile başlayan dersler, eklem ısınmalarıyla devam eder. Ardından karın, bel, sırt kas grupları Pilates nefes egzersizleri ile çalıştırılır. Böylelikle kuvvetli bir merkez için yoganın denge pozlarına hazırlanılmış olunur. Yoğun serilemelerin ardından esnemelerinin nasıl rahat gerçekleştiği gözlemlenir.

Kazanımlarımız ne olacak ?

Dersler sırasında nefes kapasitesi artar, vücuda daha fazla oksijen girer ve nefes çalışmaları sayesinde toksinler nefes yoluyla vücuttan atılır, kaslarda laktik asit birikimi gerçekleşmez, bu sayede dersten sonraki günlerde vücutta herhangi bir ağrı ortaya çıkmaz. Yogada denge önemlidir, pilateste ise ana kas gruplarının çalıştırılması. Yogilates, işte bu iki önemli özelliği birlikte kullanır. Ayrıca karın kasları üzerinde daha yoğun hareketler çalışmaları önem kazanır.

Kullanılan nefes teknikleri kalp ve tansiyon rahatsızlıkları olan kişilerde son derece yararlı etkiler ortaya çıkartır. Sürekli hareketsiz çalışmaktan dolayı bel ve sırt ağrısı çekenler ve bedensel rahatsızlıkları olanlar (fıtık, skolyoz, ankilozan vs.) güçlenen kas yapısı ile birlikte bu ağrılardan kısa sürede kurtulurlar.

Yanınızda bulundurmanız gerekenler

Pilates Matı
Rahat kıyafetler
Havlu
Su

Bu dersin yaklaşan etkinlikleri


Warning: Undefined variable $post in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/u911429242/domains/gumusayak.com/public_html/wp-content/plugins/oxygen/component-framework/components/classes/code-block.class.php(115) : eval()'d code on line 3

Haziran 2023

Etkinlik yok

cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X