Giriş Yap

Aralık, 2021

pzr05ara11:0012:00TamamlandıOnlineTai Chi11:00 - 12:00 Online Düzenleyen: Gonca Gümüşayak Etkinlik Türü:Tai Chi,YogaEtkinlik Tipi:Ders

İçerik

Tai Chi ve Çigong , kökenleri 4-5000 yıl öncesine dayanan Çin kökenli taoist öğretilerin içsel uygulama sanatı ve uzakdoğu felsefi savaş sanatı olup nefes, enerji, zihin koordinasyonunda egzersiz yöntemidir.

 

“Chi” veya “Ki” uzakdoğuda “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir. Taoist felsefe ise içinde yin ve yang’ı yani tüm evreni barındırır. Bir çekiş, bir itiş yani bir yin, bir yang. İşte bunların dengeli yapılması bize Evreni anlatır; Evrenin, insanın ve yaşamın işleyiş yasasını. Bir gece, bir gündüz, bir yaz, bir kış gibi. Bunlar sürekli değişim halinde birbirine dönüşerek dengeyi oluştururlar.

 

Tai Chi çalışmasının nihai amacı, hayatın içinde zıtlıklar olarak görünen karşıt prensipleri dengelemek ve doğadaki gibi uyum içinde akışa yönelmesini desteklemektir. Bizler de ellerimiz arasındaki ve bedenimizdeki chi enerjisini hissedeceğimiz egzersizler yaparken enerjimizi nasıl dengeli bir şekilde yönlendirebileceğimizi deneyimleyeceğiz.

Rezervasyon Bilgileri

Rezervasyon yapmak için giriş yapınız. Giriş Yap

Online Etkinlik Giriş Bilgileri

Bu etkinlik gerçekleşti!

Düzenleyen

Gonca Gümüşayak

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X