Giriş Yap

Şubat, 2022

pzr06şub12:0013:30Event OverÖne ÇıkanOnlineKadın Dans ÇemberiHer Ay12:00 - 13:30 Online Düzenleyen: Gonca Gümüşayak Etkinlik Türü:Çağdaş Dans,Dans TerapiEtkinlik Tipi:Atölye,Etkinlik

İçerik

Kadın Dans Çemberinde bir topluluk olarak Kadın bedenlerimizin hareket ile şifalanmasına odaklanırız.

Her ayın birinci Pazar günü tekrarlanır.

Bu özgür Hareket alanında, Yaratıcı hareketimizi ortaya çıkarmayı, özgür ve güvenli bir ortamda dans etmemize alan açmayı hedeflemektedir. Atölyenin içeriği; Hareketin 5 Ritmi, (Gabrielle Roth- 5 Ryhtmes of Movement), Skinner Releasing Teknik, Gaga Hareketi, Çağdaş Dans doğaçlama dans tekniklerinden ve imgelem dünyamızdan yararlanır. Kalça ve karın bölgesinin yaratıcı enerjilerini tanıma ve harekete geçirme, doğaçlama çalışmalarıyla kendi dans ifademizi araştırmaya odaklanır.

Kadın Dans Çemberi, "Kadınlar Şifadır" kitabı okuma grubundan esinlenerek kadınların hareket alanlarına şifa getirmek amacıyla tüm kadınlar için sunulmuş bir hareket ve dans çemberidir.

Hareket halinde meditasyonda olursunuz, duyularınıza ve çevrenize odaklanırsınız. Yapılandırılmış doğaçlamalarla mekansal olarak var olmayı, mekanda farklı alanlar ve şekiller yaratmayı deneyimlersiniz.

Doğaçlama Hareket ve Dans ile yüzeye çıkan duygulara şefkatli bir gözlemleme halinde yaklaşırız.

Dans uygulamamız esnemeler ile rahatlama ve meditasyon ile bütünsel bir şekilde tamamlanır.

"Toplumsal cinsiyet rollerinin üzerimize yüklediği kalıplardan arınarak bedenimizin özgür hareketine odaklanıp yaşam enerjimizi dansa dönüştürüyoruz. Toplum içindeki cinsiyet rollerimizden arınmış ve sadece doğal bir varlık olarak kendimizi, bedenimiz ve hareketlerimiz aracılığıyla ifade etmek için sağlanacak güvenli bir ortamda bir araya geliyoruz. Bedenlerimizi nefes ve hareket yoluyla fark ederek, doğamızda var olan bireysel varlığımıza alan açıyoruz. Farklılıklarımızdaki ortak yönlerimizi keşfedip özgürlüğü bu yönlerimizle hissediyoruz."

Bu hareket yoluyla farkındalık ve dans çemberi, yaratıcı hareketimizi ortaya çıkarmayı, özgür ve güvenli bir ortamda dans etmemize alan açmayı hedeflemektedir. Atölyenin içeriği; Hareketin 5 Ritmi, ( Gabrielle Roth- 5 Ryhtmes of Movement), Skinner Releasing Teknik, Gaga Hareketi, Çağdaş Dans doğaçlama dans tekniklerinden ve imgelem dünyamızdan yararlanır. Kalça ve karın bölgesinin yaratıcı enerjilerini tanıma ve harekete geçirme, doğaçlama çalışmalarıyla kendi dans ifademizi araştırmaya odaklanır.

Uygulamanıza bir Niyet ve Dilek ile başlayabilirsiniz.

Doğaçlama hareket ve dans ile yüzeye çıkan duygulara şefkatli bir gözlemleme halinde bir yaklaşımda oluruz. Hareket halindeyken meditasyonda olursunuz, sizi ana getiren tüm duygu ve duyularınıza ve çevrenize odaklanabilirsiniz. Durağanlık haline ulaştığımızda gözlemlediklerimizi bir kağıda resim veya sözler olarak aktarabiliriz.

Dans uygulamamız esnemeler ve meditasyon ile bütünsel bir şekilde tamamlanır. Uygulamaya katılanların kendilerini ifade ettikleri, duyulmaya alan açtığımız bir paylaşım alanı da oluştururuz.

Kadın Katılımcılara açıktır. (+16)

Nelere ihtiyacınız var?

Rahat Kıyafetler
Rahatsız edilmeyeceğiniz, hareket edebileceğiniz, 5 metre karelik bir alan
Su, varsa- Yoga matı.
Açık kameralar, kapalı mikrofonlar.
Çevrenizdeki nesneler ile iletişim, farkındalık.
Renkli Kalemler, boyalar.
A4 kağıtlar
Not defteriniz.

Eğitmen Hakkında daha fazla bilgi:
https://gumusayak.com/hakkimizda/

Etkinliğe katılım detayları:

* Etkinlik gününden önce https://gumusayak.com adresinden kullanıcı adı oluşturup siteye giriş yapınız.

* https://gumusayak.com/program/kadin-dans-cemberi/ adesinden rezervasyon yapmak için bir ders satın alınız.

*Etkinlik günü https://gumusayak.com/program/kadin-dans-cemberi/ sayfayı yenileyip "Şimdi Etkinliğe Katıl" butonuna basın. Etkinliğe katılım linki etkinlik günü 15.50'de aktive olacaktır.

* Tek Katılım için Ücret bilgisi: 90 TL dir.

Satın Al

Bu etkinlik için biletler artık satışa sunulmamaktadır!

Online Etkinlik Giriş Bilgileri

Bu etkinlik gerçekleşti!

Düzenleyen

Gonca Gümüşayak

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
X
X
X